OYUN ICI KURALLAR

1-) Hile Kullanımı/Oyun Açıklarından/Özelliklerinden Yararlanmak

Oynanışı değiştirebilecek herhangi bir üçüncü parti programının kullanılması yasaktır. Bu ihlale, cheat engine üzerinden hızlanma limitini kaldırmak gibi oyun bütünlüğünü bozan oynamalar da dahildir. Uçma/zıplama, hasarsızlık ve buna benzer üçüncü parti programların/hilelerin kullanımı yasaktır. Ayrıca, bilinen oyun açıklarını kullanarak diğer oyunculara karşı üstünlük sağlamak yasaktır.

CEZASI = – KALICI YASAKLANMA (BANLANMA) – Hacking/Bug/Özelliğin Kötüye Kullanımı – PERMANENT BAN

2-) Çarpmak – Ramming

Kasıtlı olarak veya ihmal nedeniyle başka bir oyuncu ile çarpışmaya neden olmak. Aracı başka bir oyuncuya doğru sürerek bir çarpışmaya neden olmaya çalışmak.

CEZASI = SÜERLİ YASAKLANMA (BANLANMA) /6.Ban İse Perma Banlanırsını.

3-) Engelleme – Blocking

Herhangi bir oyuncunun yolculuk sırasında önünü kesmek, otoyol, şehir ve benzer alanların girişlerini aracınızla veya yükünüz ile diğer oyuncuların kullanımına kasıtlı olarak kapatmak, kullanıcıların geçişini engellemek yasaktır.

CEZASI = SÜERLİ YASAKLANMA (BANLANMA) /6.Ban İse Perma Banlanırsını.

4-) Hatalı Sollama – Incorrect Way / Inappropriate Overtaking

Bir yolda hatalı yönde seyretmek. Son derece düşük FPS alanında ve/veya çok miktarda trafik bulunan alanlarda başka bir oyuncuyu sollamak ya da sollamaya kalkışmak, kaza yapmasıyla sonuçlanması ve benzeri durumların yaşanması bu kuralın ihlaline girmektedir. Trafiğin kilitlendiği alanlarda şerit değiştirmeye/diğer oyuncular arasından sıyrılmaya çalışmanız da bu ihlale dahildir. Trafik yoğunluğu olan bölgeler 25+ oyuncu olarak kabul edilir.

CEZASI = SÜERLİ YASAKLANMA (BANLANMA) /6.Ban İse Perma Banlanırsını.

5-) Uygunsuz / Pervasız Sürüş – Inappropriate / Reckless Driving

Tehlikeli sayılan ve diğer insanları tehlikeye sokacak şekilde sürüş, geriye doğru sürmek, trafik ışıklarını ve yol tabelalarını görmezden gelmek, hız yapmak, diğer oyuncularla yarış yapmak(Arizona yarış pisti hariç), diğer oyuncuları ve kuralları görmezden gelme. Harita sınırları dışında olmak. Bu, normal olarak sürüşle erişilemeyen noktaları içerir. Başka bir kullanıcının aracına zarar vermek için “desync” veya “hızlı kayıt” kullanmaya çalışmak yasaktır.Her ne kadar yol hakkınız olsa bile, tüm çarpışmalardan kaçınmak için makul çabayı göstermelisiniz.Ghost Mode(Hayalet Modu) özelliğini kullanarak trafik sıkışıklığından kaçmak.

CEZASI = SÜERLİ YASAKLANMA (BANLANMA) /6.Ban İse Perma Banlanırsını.

6-) Uygunsuz Konvoy İdaresi / Scout(Skoda)’nın Kötüye Kullanımı – Inappropriate Convoy Management / Car Abuse

Pilot aracı kullananlar trafiği yavaşlatma, engelleme ya da kontrol etme hakkına sahip değildir. PILOT kaplamasını kullanarak oyun moderatörü gibi davranmak yasaktır. Kasıtlı olarak konvoyu trafiğin yoğun olduğu bölgelere yöneltmeniz yasaktır. Bu kural, Calais, Duisburg, Calais-Duisburg ve çevre yollarında sınırlı olmamakla beraber geçerlidir.

CEZASI = SÜERLİ YASAKLANMA (BANLANMA) /6.Ban İse Perma Banlanırsını.

7-) Etkinlik Sunucuları

Etkinlik sunucuları üzerinde, etkinlik için geçici olarak belirlenmiş kurallar mevcut değil ise TruckersMP Oyun Kuralları uygulanmaktadır

CEZASI = SÜERLİ YASAKLANMA (BANLANMA) /6.Ban İse Perma Banlanırsınız.